Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

ukrayna odessa ulusal politeknik universitesi

1918 yılında faaliyete geçen Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi gelecekte ki birçok mühendisin ve bilimsel personelin yetişmesine olanak sağlamıştır. Güney Ukraynada bulunan üniversite bünyesinde birçok bölüm vardır. Köklü bir üniversite olmasının yanında eğitmenlerinin de iyi olmasından dolayı tercih eden bireyler kaliteli eğitim alırlar. Dil olarak Ukraynaca ve Rusça olarak eğitim verir. Taban puan veya bölüm zorunluluğunun olmaması her öğrenciye açık olduğunu gösterir. Ukrayna üniversiteleri diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Ekonomik olması, bölüm zorunluluğunun olmaması, taban puanı sistemi olmaması tercih edilme nedenleri arasında yer alır.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi Nasıl Bir Üniversitedir

Açık hava sporları yapılabilen ve sağlıklı yaşam merkezi bulunan Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi OSPU öğrenci sarayına da sahiptir. Modern bir kültür merkezi olan bu alan şehrin göz bebeği gibidir. Kampüste 13 bina vardır. Akademik departmanlar, yüzme havuzu, atış poligonu, laboratuvar, kütüphane, okuma salonu, tenis kortları ve 7 tane profesyonel spor salonu ile hem bir okul hem de spor merkezi olarak öğrencilere hizmet verir. Avrupa Yüksek Öğrenim Merkezi, Uluslararası Eğitim Programları ve UNESCO ile işbirliği içindedir. Bünyesinde Makine Yapımı Enstitüsü, Kimya Mühendisliği Fakültesi, Endüstri Teknolojiler Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, İşletim Sistemleri Enstitüsü, Radyo – Elektronik ve Telekomünikasyon Enstitüsü, İş, Ekonomi ve Enformasyon Teknolojileri Enstitüsü, İnsan Bilimleri Fakültesi vardır. Bireyler diledikleri bölümde eğitim alma şansına sahiptir. Eğitim kalitesi tartışılmayacak olan üniversiteden geleceğin bilim adamları ve mühendisleri yetişebilir.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından bilgilendirilecek olan öğrenciler kayıt için gerekli olan evrakları da öğrenebilirler. Üniversite hakkında her türlü bilgiye erişecek olan bireyler en doğru tercihleri yapabilirler. Günümüzde yurtdışında üniversite okumak revaçta olurken Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır. Hem ekonomi yönünden hem de eğitim kalitesi bakımından doğru tercih olması öğrencilerin burayı tercih etmesini sağlar. Ukrayna dışarıdan oldukça öğrenci kabul eden bir üniversite ülkesi olmuştur. Kişilerin aklına ilk gelen ülke olması, yurtdışı üniversite eğitimi denildiğinde akla gelen ilk ülke olmasını sağlar.