Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi

ukrayna odessa ulusal mechnikov universitesi

Avrupa Birliği Ülkelerinde tanınan bir diploma veren Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi kaliteli eğitim vermesi ile de bilinir. Yurtdışı eğitimi alacak olan bireylerin öncelikli tercihleri arasında yer alır. Bu sebeple bireylerin girecekleri lisans sınavlarından istedikleri puanı alamamaları eğitimlerini yarıda bırakmalarına neden değildir. Yurtdışında alacakları eğitim ile başarı yakalayabilirler. Herhangi bir taban puana ihtiyaç duymayacak olmaları sayesinde üniversite eğitimlerine devam edebilirler. Öğrenciler istedikleri bölümde okuma şansına da sahip olurlar. Üniversite bünyesinde 10 adet bölüm vardır.

Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi Bölümleri

Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi tercihini yapan bireyler kimya Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Matematik Ekonomi ve Mekanik Fakültesi, Diploma Sonrası Eğitim Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Ekonomi ve Hukuk Fakültesi, Tarih Fakültesi, Jeoloji ve Coğrafya Fakültesi, Romans ve Alman Filoloji Fakültesi, Fizik Fakültesi seçimlerini yapabilirler. Her bölümde değerli hocaların olması ve alınan eğitimlerin kaliteli olması öğrencilerin okul sonrasında da başarılı olmalarını sağlar. En büyük avantajı alınacak olan diplomanın tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olmasıdır. Yurtdışında alınabilecek olan en etkili eğitimler bu üniversitede alınabilir.

Avrupa Birliği kriterlerine uygun eğitimler veren Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi 95000 metre karelik bir alan üzerine inşa edilmiştir. 8 adet merkezi öğretim binası mevcuttur. 8 adet yurt olan üniversitede 4 adet yemek salonu vardır. Büfeler, sağlık ocakları, sağlık kompleksi, stat, tenis kortları ve spor salonları olan üniversite sosyal bakımdan da zengindir. Üniversite hakkında sorulabilecek olan tüm sorulara Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında bulunan uzman danışmanlar cevap verebilecekleri için öğrencilerin bu hizmetlerden yararlanmaları avantajlı olur. Alınan eğitimin kaliteli olması ve alınan diplomanın değerli olması üniversitenin değerini arttırır. Öğrencilerin oldukça tercih ettikleri bu üniversite için yapılan öğrenci yorumları incelenmelidir. Okuyan öğrencilerden duyulan yorumlar okulun tüm avantajlarından bahseden yorumlar olması sebebi ile bu üniversiteyi tercih edecek olan öğrencilerin öncelikle bu yorumları okumaları gerekir.