Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

ukrayna odessa ulusal gıda teknolojileri universitesi

Eskiden kulağa oldukça yabancı gelen gıda teknolojileri tabiri günümüzde oldukça duyulur bir hal almıştır. Gıda sektörü teknolojinin gelişimi ile beraber değişim gösteren ve hızlı gelişen bir sektör olmuştur. Gelişen ve değişen gıda sektörünün içinde başarılı bireyler olabilmek hedefinde olan kişilerin en iyi eğitimleri almaları gerekir. 107 yıldır bu konuda üstün bir eğitim veren Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi tartışmasız en iyi gıda eğitim merkezi denebilir. Öğrencilerin hayallerini süsleyen akademi kayıt için taban puan gereksinimi istemez. Kolay kayıt yapılabilen ve kaliteli eğitim veren akademi eğitim sonrasında oldukça başarılı bireyleri piyasaya sürer. Çin, Kazakistan, Moğolistan, Gürcistan, Moldova, Türkmenistan ve yakınlarında ki ülkelere 107 yıl boyunca 60.000’den fazla tahıl ve gıda sanayisi için personel eğitmiştir. Ukrayna’da bulunan gıda ve tahıl sektörünün öncü kişileri de eğitimlerini bu akademiden almışlardır.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi Nasıl Bir Akademidir

Günümüzde 10.000’den fazla öğrenciye eğitim verir. Bünyesinde 535 kalifiye profesör ve doçent vardır. Akademi bünyesinde modern laboratuvar, 6 adet eğitim binası, modern bilgisayar merkezi, kütüphane ile 5 adet yurt vardır. 50 kişilik dinlenme tesisi de bulunan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi Karadeniz’in kıyısında yer alır. Son yıllarda önemli değişimler göstererek 2003 yılında 4. Akreditasyon seviyesine geçmiştir. Bu süreçte Bologna anlaşması sürecinde de önemli adımlar atarak aynı yıl anlaşmaya dahil olmuştur.

Bölümleri

  • Otomasyon, Bilgisayar Sistemleri ve Kurumsal Yönetim Fakültesi
  • Teknoloji, Gıda Güvenliği ve Çevre Yönetimi Fakültesi
  • Fırın Teknolojileri ve Şekerleme Endüstrisi Fakültesi
  • Ekonomi ve İşletme Fakültesi
  • Gıda Yeniliği ve Restorancılık Fakültesi
  • Gıda Yönetimi ve Pazarlama Fakültesi

Öğrencilerin diledikleri bölümde eğitim alabilecekleri Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi eğitim sonrasına başarılı bireylerin piyasaya sürülmesini sağlar. Kalifiye eğitmenler ile verilecek olan eğitimlerin değeri oldukça yüksektir. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından destek alacak olan öğrenciler akademi hakkında tüm bilgilere ulaşabilirler. Kayıt avantajlarından da yararlanacak olan öğrenciler danışmanlardan alacakları bilgiler ile kayıt için gerekli olan tüm evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak kayıt işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.