Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi

ukrayna odessa muhendislik ve mimarlik universitesi

Mühendislik ve mimarlık okumak ne kadar zor  bölümleri kazanmakta bir o kadar zordur. Günümüzde lisans sınavlarında mimarlık ve mühendislik fakülteleri için istedikleri puanları çekemeyen öğrenciler yurtdışında üniversite eğitimlerini alabilirler. Oldukça revaçta olan Ukrayna üniversiteleri bireylerin akıllarına gelen ilk tercihler arasında olur. Oldukça başarı sağlanabilecek bir üniversite olmasının yanında ekonomik olarak ta diğer ülkelere göre avantajlıdır. Birçok bölümün olduğu Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi öğrencilere istedikleri bölümü okuma şansı verir. Ayrıca 1930 yılında kurulmuş olan üniversite oldukça köklü bir yapıya sahiptir. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olması da kalite standartlarının ne kadar yüksek olduğunu gösterir.

Neden Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Seçilmelidir?

Yurtdışında eğitim alma kararı veren kişilerin okumak istedikleri üniversiteyi iyi seçmeleri gerekir. Seçim yapılırken dikkat etmeyen kişiler yıllarını boşa harcarlar. Kaliteli bir eğitim almak için seçilebilecek olan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi öğrencilere istedikleri bölümde okuma şansı sunar. Endüstri ve Mühendislik Fakültesi, Ekonomi ve Yapı Yönetimi Fakültesi, Yapı Hidrolik Sistemleri Fakültesi, İnşaat Teknolojisi Fakültesi, Su Endüstrisi ve Sıhhi Mühendislik Fakültesi seçim yapılabilecek olan bölümlerdir. Bölüm çeşitliliği olan bu üniversitede Ukraynaca veya Rusça eğitim alınabilir. Hem kaliteli eğitim almak hem de idealindeki bölümü okumak için en doğru tercihi yapacak olan bireyler üniversite seçimlerinde burayı tercih edebilirler.

1930 yılında kurulan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi bünyesinde 7 adet eğitim binası, 6 adet yurt, özel laboratuvar, bilgisayar odası, kütüphane, yabancı dil odaları, spor merkezi, öğrenci kantini, öğrenci polikliniği ve sağlık merkezi vardır. Öğrenciler için her türlü kolaylığın düşünülmüş olması burada okuyacak olan bireylerin rahat edecekleri anlamına gelir. Günümüzde üniversite tercihi yapılırken öncelikle araştırma yapacak olan bireyler Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından yardım alarak tüm bilgilere ulaşabilirler. Taban puan zorunluluğun olmaması birinci tercih olmasını sağlarken istenilen bölümün okunmasına müsaade etmesi de üniversitenin revaçta olmasını sağlar. Oldukça ekonomik bir eğitim alma şansı da sunan Ukrayna üniversiteleri öğrencilerin yurtdışı eğitiminde akla gelen ilk ülke olur.