Odessa Ekonomi Üniversitesi

ukrayna odessa ekonomi universitesi

Her öğrencinin kendine göre belirlemiş olduğu bir hedefi vardır. Ekonomi alanında ilerlemek isteyen öğrenciler üniversite seçimlerini ekonomi bölümüne göre seçmelidirler. Hedefledikleri bölümleri okumak için yeterli puanları çekemeyen veya ortaöğretimde yanlış bölüm seçmelerinden dolayı bu alana yönlenemeyen öğrenciler yurtdışı eğitim kararını alabilirler. Günümüzde eğitim bakımından oldukça kaliteli olan Odessa Ekonomi Üniversitesi 5 fakülte ve 14 bölüm ile eğitim verir. Ekonominin tüm alanları için eğitim veren üniversite Avrupa Üniversiteler Birliğine de üyedir. Üniversitenin kuruluş yılı 1921 yılı olması sebebi ile de köklü bir üniversitedir. Bireylere sunulan bölüm seçme şansı ve taban puansız kayıt işlemleri gibi avantajlar ile daha çok tercih edilir. Kolaylıkla kayıt yaptırabilecek olan öğrenciler kaliteli eğitim fırsatlarından da yararlanacakları için ekonomi alanında kendilerini oldukça geliştirebilirler.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Öğrencilerden lise diploması, transkript, sağlık raporu, eliza testi, doğum belgesi, fotoğraf, pasaport sureti gibi belgeler isteyen Odessa Ekonomi Üniversitesi bu belgeler ile kayıt işlemlerini gerçekleştirir. Kayıt ile ilgili olan belgelerin ilgili mercilere onaylatılması da gerekir. Yapılacak olan kayıt işlemlerinin bir eksiksiz olarak yapılabilmesi için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasından yardım alınması avantaj olur. Danışmanlık bünyesinde hizmet veren danışmanlar hem üniversite hakkında hem de gerekli olan kayıt belgeleri hakkında tüm bilgileri sunarlar. Böylece Muhasebe Fakültesi, Ekonomi ve Üretim Yönetimi Fakültesi, İşletme Fakültesi, Uluslararası Ekonomi Fakültesi ve Finansal Ekonomi Fakültesinde okuma şansı olan öğrenciler bu fakültelerde bulunan 14 bölüm içinden seçim yapabilirler. Ekonomi konusunda istedikleri bölümü okuyarak uzman olacak olan bireyler iş hayatlarında da başarıya yakın olan kişiler olurlar.

Günümüzde Odessa Ekonomi Üniversitesi ekonomi üniversiteleri içinde kaliteli eğitim veren yurtdışı üniversiteler arasında yer alır. Kayıt kolaylığı sağlayan ve kayıt ücreti bakımından ekonomik olan üniversite her öğrenciye açıktır. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olması da ayrı bir avantaj olmasından dolayı genel olarak seçilebilecek olan en iyi yurtdışı üniversiteleri arasında yer alır. Öğrenciler taban puanı uygulaması bulunmayan bu üniversitede istedikleri bölümü okuma şansına sahip olurlar.