Lviv Üniversitesi

ukrayna lviv universitesi

Başarılı Akademik Kadrosu ile Eğitim Veren Lviv Üniversitesi’nde Eğitim Hayatı

Türkiye’de alanında başarılı pek çok üniversite bulunuyor. Bu üniversiteler, öğrenci kabul ederken YGS ve LYS sınavlarından alınan puana göre hareket ediyor. Eğer öğrenci yüksek puan almayı başardı ise kaliteli bir üniversiteye yerleşirken, sınavlardan başarısız olan öğrenciler bir yıl daha sınava hazırlanarak vakit kaybediyor. Yurtdışında eğitim görmek, 1 yıl beklemek istemeyen öğrenciler için bir çözüm kapısıdır. Özellikle Ukrayna’nın Lviv kentinde bulunan tarihi Lviv Üniversitesi her yıl binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Başarılı Akademik Kadrosu ile Eğitim Veren Lviv Üniversitesi’nde Eğitim Hayatı hem hesaplı hem de oldukça verimlidir.

Lviv Üniversitesi’nde Eğitim Nasıldır?

Lviv Üniversitesi Ukrayna’nın en eski üniversitesidir. Ayrıca Doğu Avrupa’nın da en eskileri arasında yer alan Lviv Üniversitesi, 1661 yılında kurulmuştur. Lviv Oblast Lviv kentinde bulunan üniversite, ünlü Ukraynalı şair ve yazar olan Ivan Franko için adını Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi (IFNU) olarak değiştirmiştir. Lviv Üniversitesi bünyesinde biyoloji fakültesi, kimya fakültesi, ekonomi fakültesi, elektrik fakültesi, çeviri fakültesi, coğrafya fakültesi, jeoloji fakültesi, filoloji fakültesi ve hukuk fakültesi barındırmaktadır. Yıllık harçları devlet tarafından desteklendiği için oldukça uygun fiyata dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Başarılı Akademik Kadrosu ile Eğitim Veren Lviv Üniversitesi’nde Eğitim Hayatı laboratuvarlar da ve eğitim odalarında, modern sınıflarda geçmektedir.

Lviv konaklama, beslenme, sosyal yaşam için gerekli olan aktivitelerde ve ulaşımda oldukça hesaplı bir kenttir. Özellikle Lviv Üniversitesi’nin yurt sağlaması ve sağladığı bu yurtların kalitesinin ve temizliğinin üst düzey olması, artı olarak yurt fiyatlarının çok hesaplı olması öğrencilerin Lviv Üniversitesini tercih etmesinde büyük rol oynamaktadır. Lviv Üniversitesi öğrenci kabul ederken sınava girme şartı aramıyor. Yani Lviv Üniversitesi’nde eğitim görmek için YGS ve LYS sınavlarına girmiş olmanız gerekmiyor. Lise diplomanız ile yapacağınız başvuru sonrasında okula kaydınızı kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Dilediğini bölümü Avrupa’nın en prestijli okullarından birinde okuma büyük bir ayrıcalıktır. Başarılı Akademik Kadrosu ile Eğitim Veren Lviv Üniversitesi’nde Eğitim Hayatı ve öğrencilik hayatı hem öğretici hem de eğlenceli geçmektedir.