Lviv Tıp Üniversitesi

tip universitesi lviv

Başarılı Eğitimi ile Sağlık Sektörü İçin Lviv Tıp Üniversitesi

Doktor olmak ya da sağlık sektöründe çalışmak isteyen her öğrenci tıp fakültelerine girebilmek için YGS ve LYS sınavlarına çok çalışmalıdır. Çünkü Türkiye’de en yüksek puan ile öğrenci olan fakülte tıp fakülteleridir. İlk 10 bin kişiye kadar öğrenci alan tıp fakültelerini kazanamayan öğrenciler ya tekrar sınava hazırlanır ya da yurtdışındaki tıp üniversitelerine kayıt yaptırır. Tıp üniversiteleri puansız öğrenci aldığından yurtdışında eğitim görmek daha avantajlıdır. Hem hesaplı hem de Başarılı Eğitimi ile Sağlık Sektörü İçin Lviv Tıp Üniversitesi size doktorluğun kapısını açacaktır.

Lviv Tıp Üniversitesi Eğitimi Hakkında Detaylı Bilgi

Lviv Tıp Üniversitesi 1784 yılında Avusturya – Macaristan imparatoru II.Joseph tarafından kurulmuş olup, Ukrayna’nın en eski tıp üniversitesi unvanını taşımaktadır. Oldukça hesaplı olan yıllık harçları sayesinde her yıl binlerce öğrenciye tıp eğitimi veren Lviv Tıp Üniversitesi’nde eğitim dili Rusça, Ukraynaca ve İngilizcedir. Lviv Tıp Üniversitesi Lizbon Antlaşması sayesinde mezunlarına verdiği diploma Avrupa Birliğince kabul edilmektedir. Avrupa’nın başka bir üniversitesine geçiş sağlayabilirsiniz. Bugün 90’a yakın profesörü, 300’e yakın doçenti ve 400’e yakın öğretim görevlisi ile öğrencilerine hizmet veren Başarılı Eğitimi ile Sağlık Sektörü İçin Lviv Tıp Üniversitesi yabancı öğrencileri de bünyesinde barındırmaktadır.

Lviv Tıp Üniversitesi’ndeki hazırlık eğitimi oldukça kalitelidir. İngilizce hazırlık sınıfı bulunmayan üniversitede Rusça ve Ukraynaca eğitim verilmektedir. Hemşirelik, doktorluk, diş hekimliği, eczacılık bölümlerinin olduğu Lviv Tıp Üniversitesinde hemşirelik 4 yıl, doktorluk 6 yıl, diş hekimliği 5 yıl, eczacılık 5 yıl eğitim vermekte olup her biri Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dil seçeneği barındırmaktadır. Kaliteli akademik kadrosu ile eğitim veren bu eski üniversiteye kayıt yaptırmak için lise mezunu eğitim geçmişine sahip olmanız gerekiyor. Sonrasında lise diplomanız ile okula kayıt yaptırabilirsiniz. Başarılı Eğitimi ile Sağlık Sektörü İçin Lviv Tıp Üniversitesi Avrupa’nın en seçkin, en iyi eğitim veren tıp üniversitelerinin başında gelmekte olup, her yıl bir çok öğrencisini mezun etmektedir.