Kırım Ulusal Tarım Üniversitesi

ukrayna kirim ulusal tarim universitesi

Kırım ulusal Tarım Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek

Türkiye’de üniversite eğitimi alabilmek için YÖK tarafından hazırlanan YSG ve LYS sınavlarından başarı sağlamak gerekiyor. Bu sınavlar olduğundan zor olduğundan pek çok öğrenci rakiplerinin arkasında kalarak diledikleri üniversitede diledikleri bölümleri okuyamıyor.  Yurtdışında eğitim görmeyi her öğrenci arzu eder. Fakat fiyatların aile bütçelerini aşması, öğrencileri ülkelerindeki bir üniversiteye gitmeye zorlamaktadır. Ukrayna’da eğitim görmek hem hesaplı hem de eğlencelidir. Özellikle Kırım, hem tarih olarak yakınlığı hem de kültür olarak yakınlığı ile öğrencileri çekmektedir. Kırım ulusal Tarım Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek öğrencileri hem kariyer anlamında geliştirir hem de kişisel gelişimi sağlar.

Kırım ulusal Tarım Üniversitesindeki Bölümler ve Akademisyenler

Kırım Ulusal Tarım Üniversitesi 1922 yılında kurulmuştur. 300’ü aşkın akademik kadrosu ile eğitim veren Kırım Ulusal Tarım Üniversitesinde öğrenci başına düşen profesör sayısı olarak bir hayli iddialıdır. Konaklama ve yemek salonları da okulun öğrencilerine sağladığı avantajlar arasında yer almaktadır. Özellikle Ghent Üniversitesi ile ikili ilişkiler sürdüren Kırım Ulusal Tarım Üniversitesi her yıl öğrenci değişim programları ile öğrencilerini Avrupa’nın diğer ülkelerine göndermektedir. Tarla bitkileri fakültesi, üretim ve işletme teknolojisi mekanizasyon fakültesi, arazi yönetimi ve jeodezi anabilim dalı, veteriner fakültesi, orman fakültesi, bahçe ve avcılık, iktisat fakültesi ile eğitim hayatına devam eden Kırım Ulusal Tarım Üniversitesi Avrupa’nın En büyük üniversitelerinden biridir. Kırım ulusal Tarım Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek çevre ve bitki alanında uzman olacağınız anlamına gelmektedir.

Kırım yaşam kalitesi olarak yüksek, fiyat olarak ucuz bir şehirdir. Kırım’da ulaşımdan yeme içmeye, konaklamadan sosyal eğlenceye her türlü aktivite çok hesaplıdır. Ayda yaklaşık 400 dolara rahatça yaşanabilen Kırım tam bir öğrenci şehridir. Laboratuvarları, sosyal tesisleri, spor tesisleri ve kütüphaneleri ile tarihi yapısı birleşince güzel bir harman ortaya çıkmaktadır. Eğer sizde Kırım ulusal Tarım Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek istiyor iseniz lise diplomanız ile okula kayıt yaptırabilir, hemen eğitim görmeye başlayabilirsiniz.