Kırım Tıp Üniversitesi

ukrayna kirim tip universitesi

Sağlık Sektörünün Kalitesi İçin Kırım Tıp Üniversitesi’nde Eğitim Görmek

Sağlık sektörü Türkiye’nin hiç bitmeyecek bir meslek dalıdır. Sağlık personellerine her alanda her zaman ihtiyaç vardır. Bu nedenle tıp fakültesinde okumak öğrencilerin en büyük arzularından biridir. Tıp fakülteleri Türkiye’de en yüksek puan ve sıralama ile öğrenci kabul eden bölümlerdir. Bu nedenle öğrencilerin YGS ve LYS sınavlarından yüksek puan alarak iyi bir derece yapması gerekiyor. Bunu başaramayan öğrenciler ise yurtdışındaki tıp üniversitelerinde yöneliyor. Kırım Tıp Üniversitesi puansız öğrenci alışı ile sağlık sektöründe çalışmak isteyen öğrencilere bir alternatif sunuyor. Sağlık Sektörünün Kalitesi İçin Kırım Tıp Üniversitesi’nde Eğitim Görmek hem hesaplı hem de avantajlıdır.

Kırım Tıp Üniversitesi’nde Eğitim Görmenin Avantajları

Kırım Tıp Üniversitesi’nin hazırlık sınıfı Ukrayna’nın en kaliteli hazırlık eğitimini verdiğinden diğer üniversitede okuyan öğrenciler bile Kırım Tıp Üniversitesi’nden hazırlık eğitimi almaktadır. 10 ay süren hazırlık sınıfından başarı ile ayrıldığınızda Rusçayı anadiliniz gibi konuşuyor, yazıyor ve okuyor olursunuz. Daha sonrasında Kırım Tıp Üniversitesi’ndeki temel eğitiminize başlayabilirsiniz. Kırım Tıp Üniversitesi’nde temel tıp bölümü İngilizce ve Rusça eğitim vermektedir. Diğer sağlık sektörü bölümlerinin eğitim dili Rusçadır. Sağlık Sektörünün Kalitesi İçin Kırım Tıp Üniversitesi’nde Eğitim Görmek Avrupa’nın en iyi akademisyenlerinden eğitim almak anlamına gelmektedir.

Kırım Tıp Fakültesi Ukrayna’nın ileri gelen ve ilk tıp üniversitelerinden biridir. 1931 yılında kurulan Kırım Tıp Üniversitesinde yaklaşık 300 öğrenci eğitim görmektedir. Ukrayna Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından finanse edilen üniversite onlarca ülkenin tıp merkezi olarak kullanılmaktadır. Pek çok araştırmanın yürütüldüğü kırım tıp üniversitesinde binlerce doktor ve hemşire yetiştirilmiştir. Klinik doktor, çocuk doktor, eczacılık, diş hekimliği, ortopedi, hemşirelik fakültelerinin bulunduğu Kırım Tıp Üniversitesi’nde klinik doktor ve çocuk doktor fakülteler 1+6 yıl, eczacılık ve diş hekimliği fakülteleri 1+5 yıl eğitim vermektedir. Ortopedi ve hemşirelik fakültelerinde ise eğitim yılı 1+2 yıldır. Klinik doktor fakültesi dışındaki fakültelerde eğitim dili Rusçadır. Sağlık Sektörünün Kalitesi İçin Kırım Tıp Üniversitesi’nde Eğitim Görmek istiyor iseniz lise diplomanız ile okula başvurmalı, kontenjanlar dolmadan kaydınızı yaptırmalısınız.