Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi

ukrayna kirim pedagoji ve muhendislik universitesi

Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesinde Akademik Eğitim           

YGS ve LYS sınav sistemleri ile Türkiye’deki üniversitelere kayıt yaptırmak oldukça stresli bir durumdur. Çünkü bu sınavlar oldukça zordur. Öğrenciler yüksek puan alarak sıralamada başlarda yer almaya çalışmaktadır. Sıralamada başlarda yer alan öğrenciler kaliteli üniversitelere yerleşirken, sonlarda yer alan öğrenciler şanslarını bir yıl sonra tekrar dener. Beklemek istemeyen öğrenciler yurtdışında eğitim görmek için araştırma yapmaya başlar. Yurtdışında eğitim görmek pahalı gibi algılansa da Kırım’da okumak oldukça hesaplıdır. Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesinde Akademik Eğitim gören öğrenciler okulun kalitesinden ve şehirde yaşamanın avantajlarından bahsetmektedir.

Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesindeki Bölümler

Bilgi ve bilgisayar teknolojisi fakültesi, Bilişim, Tarih Fakültesi, Alman Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih, Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Ukrayna Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji ve Pedagoji Fakültesi, İyileştirici eğitim, Okul öncesi eğitim, İlk Eğitim, Uygulamalı psikoloji, Filoloji yabancı dil Fakültesi, Kırım Tatar Dili ve Edebiyatı bölümleri bulunuyor. Ayrıca İngilizce, Kırım Tatar Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve edebiyatı, Kırım Tatar Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve edebiyatı, Kırım Tatar Dili ve Edebiyatı, Ukrayna dili ve edebiyatı, İktisat, İşletme, Pazarlama Fakültesi, Kuruluşların yönetimi, Muhasebe ve denetimi, Edebiyat Fakültesi, Müzik Eğitimi, Sanat, Taşıma Fakültesi, İşletme ve kentsel ve yol transit bakımı, Metal İşleme Makineleri Fakültesi gibi bölümleri de bulunmaktadır. Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesinde Akademik Eğitim alarak kariyeriniz için emin adımlar atabilirsiniz.

Kırım yaşam standardı olarak yüksek aynı zamanda konaklama, yeme içme ve ulaşımı oldukça ucuzdur. 400 dolar gibi bir bütçe ile 1 ay geçim sağlayabilirsiniz. Kültür seviyesi yüksek, tarihi güzelliklerinin yanı sıra kütüphane ve laboratuvarlarla öğrenciler için oldukça avantajlı bir şehirdir. Kaliteli eğitim görmek için sizde Kırım’a gelin. Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesinde Akademik Eğitim kaliteli akademik kadro ile eğitim vermeye devam etmekte, yeni nesilleri eğitmektedir.