Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

ukrayna kiev ulusal havacilik universitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek

YGS ve LYS sınavlarından başarı sağlayamayan öğrencilerin bir diğer tercihi yurtdışındaki üniversitelerdir. Yurtdışındaki üniversiteler taban puanı aramaksızın öğrenci kabul etmektedir. Üstelik Ukrayna’da eğitim veren pek çok üniversitenin yıllık harç ücretleri diğer Avrupa üniversitelerine oranla çok daha uygundur. Özellikle başkent Kiev’de yer alan üniversiteler, kaliteli eğitimleri ve akademik kadroları ile öğrencilerin dikkatini çekmiştir. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi kaliteli akademik kadrosu, laboratuvarları ve kütüphaneleri ile öğrencilerine eğitim vermeye devam ediyor. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek istiyor iseniz vakit kaybetmeden okula başvurunuzu yapmalısınız.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Nasıldır?

Ukrayna’nın Kiev şehrinde yer alan üniversite daha önce pek çok isimle hizmet vermiştir. 1898 yılında Kiev Politeknik Üniversitesi olarak eğitim vermeye başlayan üniversitenin 1933 yılında adı Kiev Havacılık Enstitüsü olarak değişmiştir. 1947’de Kiev Sivil Havacılık Enstitüsü, 1965’de Sivil Havacılık Mühendisleri, 1994 ‘te Sivil Havacılık Üniversitesi ve son olarak 2000 yılında Ulusal Havacılık Üniversitesi adını almıştır. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde yaklaşık 50 bin öğrenci eğitim görmektedir. Eğitim dili Rusça, Ukraynaca ve İngilizce olan okulda, 1993 yılından beri yabancı öğrenciler de bulunmaktadır. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek için YGS ve LYS sınavlarına girmenize gerek yok. Sadece diplomanız ile okula kayıt yaptırabilirsiniz.

Uçak fakültesi, elektronik fakültesi, bilgi teknolojileri fakültesi, mimarlık, havaalanı tasarımı fakülteleri gibi pek alanda eğitim veren Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek mesleki açıdan büyük avantajlar sağlamaktadır. Kiev Ulusal Havacılık üniversitesi bünyesinde 75 uçak, 75 helikopter, 42 uçak motoru, 240 on-board sistemi, 2500 bilgisayar bulunuyor. Ayrıca kütüphanesinde bölümler ile alakalı 3 milyon kitap bulunuyor. Geniş eğitim alanlarına sahip olan üniversitenin hangarları, radyo ekipmanları, rüzgar tüneli gibi yardımcı alanları ile pratik bilgileri öğrencileri aşılamaktadır. Üniversite Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü ile birlikte pek çok ortak proje yürütmektedir. Eğer sizde havacılık alanında kendinizi geliştirmek, iyi bir eğitim alarak Türkiye’de ve Avrupa’da çalışabilmek istiyor iseniz denklik sağlayan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’ni tercih edin.