Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

ukrayna kiev ulusal dil bilim universitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek

YGS ve LYS sınavları ile öğrenci olana Türkiye üniversitelerinde, başarılı bir üniversiteye kayıt yaptırmak için bu sınavlardan yüksek puan alarak sıralamada üstlerde yer almak gerekiyor. Eğer YGS ve LYS sınavlarından başarı sağlayamayan öğrenciler ya tekrar sınava hazırlanır ya da yurtdışında puansız öğrenci kabul eden üniversiteler yerleşir. Yurtdışındaki en kaliteli üniversiteler Doğu Avrupa’da bulunan Ukrayna’da yer almaktadır. Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi pek çok dil bölümü ile öğrencilerine hizmet vermektedir. Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek dil ve edebiyat alanları açısından büyük avantajlar sağlamaktadır.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nde Eğitim Nasıl?

 1865 yılında kurulan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi 2. Dünya Savaşı’nda dahi eğitime devam eden ender üniversitelerden biridir. Pek çok alanda ödül sahibi olan bu kaliteli üniversite1965 yılında mezun olan uzman öğrenciler sayesinde hizmet ödülüne, 2000 yılında ulusal statü, 2002 yılında ise şeref ödülü kazanmıştır. Ayrıca Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi eğitim bakanlığınca en yüksek düzeye layık görülerek başarısını belgelemiştir. Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek isteyen öğrenciler, kayıt için okula ya da yurtdışı danışmanlık bürolarına başvuru yapabilir.

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de eğitim hayatına devam eden Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi akademik kadrosu ile de adından sıklıkla bahsettirmektedir. Pek çok ulusun dil eğitimi veren üniversitede her ulustan akademik personel bulunmaktadır. Böylelikle dil ve edebiyat eğitimleri birinci ağızdan verilmiş oluyor. Tercümanlık Fakültesi, Slav Çalışmaları Fakültesi, Germen Çalışmaları Fakültesi, Roman Filoloji Fakültesi, Şarkiyat Fakültesi ile eğitim vermeye devam eden Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi YGS ve LYS sınav şartı aramadan öğrencileri kabul etmektedir. Sadece lise diplomanız ya da meslek lisesi diplomanız ile okula kayıt yaptırabilir, Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek açısından kontenjan yakalayabilirsiniz. Ukrayna Kiev’de ulaşım, konaklama, yeme içme ve sosyal hayat masrafları oldukça ucuzdur. Ayrıca Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi yıllık harçları da pek çok Avrupa üniversitesinde oranla hesaplıdır.