Kiev Tıp Üniversitesi

ukrayna kiev tip universitesi

Öğrencilerin çocukluktan kalma hayalleri arasında tıp mezunu olmak vardır. Amacından şaşmayan ve tıp okullarında okumak isteyen öğrencilerin lisans sınavlarında yeterli puanları alamamaları durumunda yurtdışında eğitim alma şansları vardır. En revaçta olan ülke Ukrayna olmasından dolayı da Kiev Tıp Üniversitesi öğrencilerin aklına gelen ilk üniversite olur. Tıp okullarını kazanmak o kadar kolay olmadığı için yurtdışı eğilimleri oldukça fazladır. Ayrıca sınav zorunluluğu bulunmaması ve bölüm seçimlerinde olan özgürlük olması bireylerin tıp alanında istedikleri bölümlerde uzmanlaşmalarına olanak sağlar. Bunun yanında uygun fiyatlara sunulan eğitim hizmetleri ile de bireylerin en çok tercih ettikleri tıp üniversitesi olur.

Kiev Tıp Üniversitesi Bölümleri

Günümüzde 10.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Kiev Tıp Üniversitesi 56 farklı ülkeden 1300’ün üzerinde de yabancı öğrenciye eğitim verir. Her bölüm için yabancı öğrenci kabul eden üniversitede tıp dallarının neredeyse tamamı bulunur. Diş Hekimliği, Psikiyatrist, Medikal Psikoloji, Kozmetik Teknolojileri, Halk Sağlığı, Sağlık Öğretmenliği, Patoloji, Anesteziyoloji, Radyoloji, Diş Teknisyenliği, Fizik Tedavi ve Spor Hekimliği gibi tıp dallarında eğitim veren üniversitenin öğrenci sayısı kadar eğitimci sayısı da fazladır. 1200 civarında eğitim görevlisi ile öğrencilere eğitim hizmetleri veren eğitim kurumu oldukça iyi bir eğitim alınabilecek bir üniversitedir. Tıp okullarında okumak için birçok defa sınavlara girip başarısız olan öğrencilerin adeta kurtarıcısı olur. Ülkemizde de tıp okullarını kazanmak ve o okulu bitirmek oldukça zordur. Bu sebeple Ukrayna da bulunan bu fakültede istenilen tıp dalı rahatlıkla okunabilir. Öğrenciler hem ideallerine kavuşmuş hem de iyi bir eğitim almış olurlar.

Günümüzde Kiev Tıp Üniversitesi tercihini yaparak hedeflerine kavuşacak olan öğrencilerin kayıt işlemleri için gerekli evrakları toparlayıp ilgili kurumlara başvuru yapmaları gerekir. Bu konularda en detaylı bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından alacak olan bireylerin alacakları danışman desteği oldukça önemli olur. Günümüzde bir eksiksiz hazırlanması gereken evraklar ile kayıt yaptıracak olan öğrenciler, hedefledikleri bölümlerde eğitim alma şansına sahip olurlar. Alacakları diplomanın da faydası ile okul sonrası da başarı yakalayacak olan bireyler tıp dünyasının değerli üyeleri arasına katılırlar.