Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi

ukrayna Kiev Taras Shevchenko

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek

Türkiye’deki tüm üniversiteler öğrencilerini YÖK’ün hazırladığı YGS ve LYS sınavlarından sağladıkları başarıya göre kabul etmektedir. Öğrenciler YGS ve LYS sınavlarından başarı gösteremez ise ya bir yıl daha sınavlara hazırlanır ya da yurtdışındaki üniversiteleri alternatif olarak değerlendirir. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev birbirinden kaliteli ve saygın pek çok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi eğitim kalitesi olarak diğer Avrupa üniversitelerinin başında gelmektedir. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek için aranan tek şart liseden mezun olmaktır.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Hakkında Detaylı Bilgi

1834 yılında Kiev2de kurulan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi, Ukrayna’nın ileri gelen üniversitelerinden biridir. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’ne kayıt yaptırırken YGS ve LYS şartı aranmamaktadır. Lise ya da meslek lisesi diplomanız ile kolaylıkla başvurabileceğiniz Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi alanlarında başarılı pek çok profesörü bünyesinde barındırmaktadır. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’nde sadece lisans programları değil aynı zamanda doktora ve yüksek lisans programları da bulunuyor. Eğitim dilinin Ukraynaca ya da Rusça olduğu Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’nde binlerce öğrenci eğitim görmektedir. Üniversite pek çok Avrupa kuruluşu ile ortak çalışmalar yürütmekte, 51 ülkede, 145 üniversite ile 15 uluslararası kurum ve kuruluşla ortak projeler yürütmektedir. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek hem hesaplıdır hem de öğrenci başına düşen profesör sayısının çok olduğu anlamına gelmektedir.

Ukrayna’nın Kiev şehrinde konaklama, yeme içme, sosyal yaşam oldukça hesaplı olduğundan öğrencilik yıllarınız oldukça eğlenceli geçer. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi temiz ve konforlu yurtları ile öğrencilerine en uygun fiyata konaklama seçenekleri sunmaktadır. Laboratuvar ve kütüphane bakımından Ukrayna’nın en zengin üniversitelerinden olan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi öğrencilerine 1 yıl hazırlık sınıfı okutmaktadır. Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Görmek istiyor iseniz kontenjanlar dolmadan okula lise diplomanız ve gerekli belgeleriniz ile kayıt yaptırmalısınız. Eğer kaydınızı emniyete almak istiyor iseniz önceden ön kayıt yaptırmanızı öneriyoruz.