Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi

ukrayna kiev krok ekonomi universitesi

1992 yılında kurulmuş olan Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi Ukrayna’nın il özel yükseköğrenim kurumları arasında yer alır. Ukrayna Eğitim Bakanlığı tarafından 2003 yılında eğitim kalitesinden dolayı yetkili (4. Seviye) üniversite olarak belirlemiştir. Yeni bir üniversite olmasına rağmen eğitim kadrosu ile Ukrayna üniversiteleri içinde ki yeri tartışması olarak yükselir. Oldukça modern bir yapıda eğitim veren üniversite 3 fakültede 11 bölümde eğitim verir. Yüksek lisans eğitimi de veren eğitim kurumu eğitim kalitesi olarak en yüksek eğitimleri verir. Öğrencilere herhangi bir bölüm şartı sunmayan ve taban puan uygulamasına tabi tutmayan bir yapısı olmasından dolayı her öğrencini eğitim alabileceği bir eğitim kurumudur.

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesinde Alınabilecek Olan Eğitimler

3 fakültede eğitim hizmeti sunan Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi öğrencilere 11 bölümde eğitim alma şansı sunar. Hukuk Fakültesi tercihini yapacak olan öğrenciler kanun, psikoloji ve fikri mülkiyet bölümlerini okuyabilirler. Oldukça değerli eğitmenler tarafından alınacak olan eğitimler ile daha başarılı bir birey olabilirler. Ekonomi ve İşletme Fakültesinde okuyacak olan öğrenciler muhasebe ve denetim, maliye ve kredi, maliye ekonomisi ile pazarlama bölümlerinde okuyabilirler. Tamamı profesyonel olarak alınacak olan eğitimler ile başarıyı yakalayabilirler. Uluslararası İlişkiler Fakültesi tercihini yapacak olan öğrenciler ise lojistik, uluslararası nakliyat, uluslararası ticaret ve uluslararası ekonomi bölümlerinde okunabilir. Ayrıca yüksek lisans eğitimleri için işletme ekonomisi, uluslararası iktisat, maliye ve kredi, bankacılık, muhasebe, pazarlama, lojistik, uluslararası yönetim, idare yönetimi, okul yönetimi ve proje yönetimi için eğitim alabilirler. Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olarak alınacak olan eğitimlerde devam zorunluluğu vardır. 2 haftalık sömestr tatili dışında resmi tatil de yoktur.

Öğrencilerin kayıt yaptırmadan önce 25 yaşını geçmemeleri gereken Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi 3 dersten başarısız olan öğrencileri okuldan uzaklaştırıyor. 40 değişik ülkeden yabancı öğrenci kabul eden üniversite eğitim konusunda taviz vermiyor. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından da bilgi alabilecek olan öğrenciler üniversitenin ne kadar kaliteli eğitim verdiğini öğrenebilirler. Bunun yanında kayıt işlemlerinde de yardımcı olacak olan danışmanlar, öğrencilerin en çok yardım alacakları kişiler olurlar.