Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

ukrayna harkov ulusal uzay ve havacilik universitesi

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek

Kaliteli bir eğitim almak için Türkiye’de uygulanan YGS ve LYS sınavları öğrencilerin sıralamasını belirlemekte, dolayısı ile hangi öğrencinin hangi üniversiteye gireceğini belirlemektedir. Böylelikle sınavdan yüksek puan alan öğrenciler bir üniversiteye yerleşirken, düşük puan öğrenciler bir yıl daha bu sınavlara hazırlanmaktadır. Sınava tekrar hazırlanmak, o stresi yaşamak istemeyen öğrenciler ise alternatif bir çözüm olan yurtdışı üniversitelerine yönelmektedir. Yurtdışında eğitimin pahalı olduğu yanılgısı Ukrayna üniversiteleri sayesinde son bulmaktadır. Özellikle Harkov’da bulunan Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek hem hesaplı hem de kalitelidir.

Harkov Ulusal uzay ve Havacılık Üniversitesinde Eğitim

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi Ukrayna’nın ve Avrupa’nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Eğer sizde böyle bir kalitedeki üniversiteden mezun olmak istiyor iseniz lise ya da lise dengi bir kurumdan aldığınız diploma ile okula başvurmalısınız. Harkov ulusal Uzay ve Havacılık üniversitesinde taban puan uygulaması yoktur. Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde Bologna eğitim sistemi uygulandığından Dünya standartlarına uygun bir eğitim alırsınız. Uçak Mühendisliği (İngilizce) Bölümü, Makine Kontrolleri ve Sistemleri Bölümü, Uçak Motorları Bölümü, Enerji Santralleri Bölümü, Uçak ve Helikopter üretim Bölümü, Uçak Motor Üretimi Bölümü, Tasarım ve Üretim Bölümü, Havacılık ve Uzay Isı Mühendisliği bölümleri ile dilediğiniz kariyere yönelebilirsiniz. Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek geleceğinizi planlarken size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Harkov, Ukrayna’nın en büyük ikinci şehridir. Tarihi yapısı ve eğlence sektörleri ile Harkov’da öğrenci olmak oldukça avantajlıdır. Harkov’da geçim sağlamak, konaklama, ulaşım, yeme içme ve sosyal yaşantı oldukça hesaplıdır. Ayrıca üniversiteler devlet tarafından desteklendiğinden yıllık harçlar da bir o kadar uygun fiyatlıdır. Kaliteli bir eğitim almak için Harkov en uygun şehirlerden biridir. Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde Akademik Eğitim Görmek için yapmanız gereken tek şey lise diplomanız ile okula başvurmak ve beklemektir.