Harkov Tıp Üniversitesi

ukrayna harkov tip universitesi

Harkov Tıp Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Almak

Türkiye’de her 10 öğrenciden biri gelecekte doktor olmak istediğini söylemektedir. Bu nedenle Türkiye’de pek çok doktor adayı bulunmaktadır. YGS ve LYS sınavları ile hangi öğrenciler hayaline kavuşacak hangileri hayallerinden vazgeçecek ortaya çıkmaktadır. Özellikle Türkiye’deki tıp fakültelerinin taban puanları ve sıralaması oldukça yüksektir. Bu nedenle öğrenciler her yıl YGS ve LYS sınavlarına çok iyi hazırlanmakta amaçlarına ulaşmak için ter dökmektedir. YGS ve LYS sınavlarından yüksek puan almayı başaran öğrenciler tıp fakültelerinde eğitimlerine başlar iken yüksek puan alamayan öğrenciler yurtdışındaki tıp fakültelerine yönelmektedir. Türkiye2de tıp üniversiteleri yok. Fakat yurtdışında özellikle de Ukrayna’da birçok tıp üniversitesi bulunuyor. Kaliteli eğitim sistemi ve hesaplı fiyatları ile Harkov tıp Üniversitesi her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Harkov Tıp Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Almak kaliteli bir sağlık personeli olmak için oldukça önemlidir.

Harkov Tıp Üniversitesi’nde Akademik Eğitimin Esasları Nelerdir?

Harkov Tıp Üniversitesi 1805 yılında kurulmuş olup kökeni sağlam bir üniversitedir. Taban puanları ve YGS ve LYS şartı aranmadığından  Harkov Tıp Üniversitesine kayıt yaptırabilirsiniz. Harkov Tıp Üniversitesi’nin eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Fiyat olarak devlet tarafından desteklendiğinden yıllık harçları oldukça uygundur. İngilizce bölümün yıllık harç fiyatı, Rusça bölümden biraz daha yüksektir. Harkov Tıp Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Almak istiyor iseniz genel tıp için 6 yıl, diş hekimliği için 5 yıl, hemşirelik için 4 yıl, eczacılık için 5 yıl okumanız gerekiyor.

Harkov Tıp Üniversitesinde toplamda 5 bin öğrenci eğitim görmektedir. Başarılı profesörler ile yapılan dersler uygulamaya da ayrıldığından bilgilerin kalıcılığı sağlanmaktadır. Harkov Tıp Üniversitesinde öğrenci başına düşen profesör sayısı Türkiye’ye oranla hayli fazladır. Ukrayna’da eğitim almak ulaşım, konaklama, yeme içme ve sosyal yaşam açısından oldukça hesaplıdır. Harkov Tıp Üniversitesi’nde Akademik Eğitim Almak geleceğin doktorları, hemşireleri, diş hekimleri ve eczacıları için oldukça avantajlıdır.