Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi

pedagoji universitesi ukrayna

İki farklı eğitim dili olan Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi Rusça ve Ukraynaca dillerinde eğitim verir. Ukrayna’nın güney bölgesinde bulunan üniversite 1805 yılında kurulmuştur. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversite Ukrayna Devleti tarafından şeref belgesi ile onurlandırılmış bir üniversitedir. Ukrayna ve yurtdışında oldukça tanınan bir üniversite olması ve bilimsel fakültelere sahip olması tercih edilme oranını oldukça yükseltir. Öğrencilerin taban puanı uygulamasına tabi olmamaları ve istedikleri bölümlerde okuma hakları olması üniversitenin tercih edilmesine neden olur. Ülkelerinde hedefledikleri bölümleri tutturamayan kişiler yurtdışında eğitim alma şanslarını kullanarak hedefledikleri mesleklere yönelebilirler.

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi Avantajları

Ukraynaca ve Rusça olarak eğitim veren üniversitede 8 adet eğitim binası ve 2 adet spor salonu vardır. Bunun yanında 1 adet modern elektronik kütüphane, 1 adet kütüphane, 1 adet yayım merkezi, 1 adet spor salonu, birçok araştırma laboratuvarı ve öğrenci yatakhaneleri de vardır. Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi tercihini yapacak olan öğrenciler Fizik ve Matematik Enstitüsü, Sanat Enstitüsü, Psikoloji Enstitüsü, Fiziksel Kültür ve Rehabilitasyon Enstitüsü, Tarih ve Filoloji Fakültesi, Yabancı Diller Fakültesi ile Grafik Sanatlar Fakültesi bölümlerinde okuyabilirler. Okunacak olan bölümlerden mezun olacak olan bireyler kendi alanlarında uzman olabilirler. Eğitim standartlarının oldukça yüksek olmasından dolayı öğrencilerin öncelikli tercihleri arasından yer alır. Günümüzde avantajları arasında yer alan ücret konusu da oldukça önemlidir. Diğer yurtdışı üniversiteleri ile kıyaslanacak olur ise oldukça avantajlı olduğu görülebilir. Her dilde eğitim alma şansı olan bireylerin istedikleri bölümleri seçme şansları olur. Taban puanı uygulaması olmayan bir üniversite olması tercih edilme oranını da yükseltir.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi ile ilgili tüm bilgileri bireylere sunar. Danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı tercih eden kişiler en doğru bilgilere ulaşırlar. Kayıt sırasında gerekli olan evraklara varıncaya kadar birçok bilgiye sahip olacak olan bireyler en doğru bölüm seçme şansına da sahip olurlar. Yurtdışında alınacak olan eğitimlerin ileri ki hayatı da olumlu etkileyecek olması aynı zamanda seçilecek olan üniversitenin kalitesi ile de doğru orantılı olur.