Ekonomi ve Odessa Ulusal Hukuk

ulusal hukuk fakultesi ukrayna

Türkiye’deki hukuk fakültelerinin taban puanları oldukça yüksek olduğundan YGS ve LYS sınavlarından üstün başarı sağlamak rakiplerinizi geride bırakmak adına oldukça önemli bir adımdır. YGS ve LYS sınavlarından yüksek puan alarak rakiplerinizin gerisinde kalmış iseniz önünüzde iki seçenek vardır. Ya bir yıl daha sınava hazırlanarak hukuk fakültesini amaçlamak ya da yurtdışında eğitim veren hukuk fakültelerinden birine kaydınızı yaptırmak… Yurtdışında eğitim görmek, öğrenciye pek çok şey öğretir. Tek başına ayaklarının üzerinde durabilmek, dil öğrenebilmek, yeni bir kültürü tanımak hayatta öğrencilere başarının kapılarını açar. Özellikle hukuk fakültesinde eğitim görmek isteyen öğrenciler için Ekonomi ve Odessa Ulusal Hukuk Fakültesinde Eğitim Görmek en büyük amaçlardan biridir. Çünkü Ekonomi ve Odesso Ulusal Hukuk Fakültesi sosyal bilimler üzerinde pek çok başarılı profesörün eğitim verdiği bir kuruluştur.

Ekonomi ve Odessa Ulusal Hukuk Fakültesinde Eğitim Sistemi

20 Temmuz 2000 tarihinde Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından kurulan Ekonomi ve Odesso Ulusal Hukuk Fakültesi bünyesinde birbirinden başarılı pek çok profesör barındırıyor. Modern sınıfları, konferans salonları ve bilgisayar laboratuvarları ile hukuk konusunda eğitilmiş bireyler mezun etmeyi amaçlayan Ekonomi ve Odesso Ulusal Hukuk Fakültesi, öğrencilerini aktif olarak araştırmaya yönlendirmektedir. Pek çok ulusun, kurumun ve hukukçunun sıklıkla konferans verdiği Ekonomi ve Odessa Ulusal Hukuk Fakültesi’nde spor salonları, kütüphaneler, okuma odaları ve bilgisayar odaları bulunuyor. Ekonomi ve Odessa Ulusal Hukuk Fakültesinde Eğitim Görmek için erken kayıt yaptırmanız gerekiyor.

İnsani ve ekonomik bilimler, genel hukuk disiplinleri, idari ve disiplin yasaları, ceza hukuku, sivil disiplinleri bölümleri olan Ekonomi ve Odesso Ulusal Hukuk Fakültesi puansız öğrenci kabul etmekte olup, taban puana sahip değildir. Dolayısı ile öğrenciler sadece lise diplomaları ile bu fakülteye başvurabiliyor. Yaşam koşullarının uygun olduğu Ukrayna, öğrencilerin konaklama ve beslenmede sıkıntı çekmemesi için pek çok yurda sahiptir. Ekonomi ve Odessa Ulusal Hukuk Fakültesinde Eğitim Görmek hem sizin için hem de gelecekte planladığınız hukuk kariyeri için oldukça uygun ve avantajlıdır.